Sleva pro pravidelné "bedýnkáře"

Protože si vážíme našich pravidelných zákazníků, rozhodli jsme se je zvýhodnit slevou na každou...

Číst dál...

Tipy na párování vína s jídlem

K rybám se hodí spíše bílá vína, čím tučnější ryba, tím vyšší kyselinku víno může mít. Červená masa...

Číst dál...

Přihlášení

O nás

Kdo jsme?

Jsme otec se synem, pro které je víno prací a koníčkem zároveň. Oba máme vinařské vzdělání a naše poznatky se snažíme promítnout do našich vín. Výsledkem je čistý přírodní produkt, který je lahodný a zdravý.

Čím se lišíme?

Námi prodávaná vína vyžadují zvláštní péči v podobě chladu a nepříliš dlouhého skladování. Odmění se Vám skvělou chutí, ve které se odráží hrozen a péče o něj. Jsou to vína na každodenní pití, k večeři pro lepší trávení a chuťové snoubení nebo jen tak pro dobrou náladu a odpočinek po práci.

Jaká je naše záruka kvality?

Všechna vína můžete před nákupem zdarma ochutnat a také vrátit či vyměnit. Vína se díky malému obsahu síry rychle vyvíjejí, často kontrolujeme jejich kvalitu (degustujeme:)) a snažíme se je prodávat, když jsou "na vrcholu" a budou pro vás nejlahodnější.

Proč byste měli přijít za námi?

Protože se těšíme na každého, kdo dokáže ocenit jedinečnost, ukrytou v námi prodávaných vínech. Protože za podobnou cenu neseženete srovnatelně kvalitní víno, které vám nejen bude chutnat, ale bude vám po něm skvěle i ráno. :) 

20160323 142412

V posledních letech se stále více mluví o zdravém stravování. Pokud budeme brát víno jako nápoj, velmi vhodný k snoubení s pokrmem, můžeme jej chápat jako potravinu. Pokud tedy budeme chtít konzumovat co nejzdravější potraviny, měli bychom takto uvažovat i o víně, potažmo révě vinné, ze které tento lahodný nápoj vzniká. Záměrně nepíši „vyrábí“, protože víno je jediným opravdu přírodním alkoholickým nápojem, který dokáže vzniknout bez zásahu člověka, jen s pomocí souhry okolností. Hlavním úkolem by mělo být vypěstovat co nejzdravější hrozen bez rezidují pesticidů a plísní. V dnešní době, kdy jsou vinice z minulosti oslabeny používáním syntetických látek, toto není jednoduchý úkol. Jednou z cest, jak dosáhnout zdravých hroznů, je pěstování PIWI odrůd („pilzwiderstandsfahige“). Tyto interspecifické odrůdy vynikají odolností proti houbovým chorobám. Hojně se začínají vysazovat v ekologicky obhospodařovaných vinicích. 

Jižní Morava a částečně Čechy jsou doslova protkané jedinečnými vinicemi, které v sobě mají již mnohokrát zmiňované terroir, který bychom měli nechat vyniknout a ne je skrývat za technologiemi, které způsobují částečnou uniformitu vín. Tyto technologie často používáme, když nemáme zdravý hrozen, který je tedy stěžejní, ve vztahu k perfektnímu vínu. PIWI odrůdy by měly hrát hlavní roli při ekologickém pěstování révy vinné. Pro sommeliéry a vinaře je často těžké přesvědčit konzumenty, že tyto novodobé „bio odrůdy“ jsou opravdu plnohodnotné odrůdy, ze kterých vznikají krásná přírodní vína.

My vám taková vína nabízíme ať už z klasických odrůd nebo z PIWI odrůd. Těšíme se, že příjdete k nám do sklepa ochutnat a vyberete si vína, které Vám budou dělat každodenní radost.