Nové služby pro Vás ve Víno Mikulčík !

ROZVOZ VÍNA ve ČTVRTEK již od 6 objednaných lahví. Pro Hlučín a blízké okolí je rozvoz zdarma....

Číst dál...

Sleva pro pravidelné "bedýnkáře"

Protože si vážíme našich pravidelných zákazníků, rozhodli jsme se je zvýhodnit slevou na každou...

Číst dál...

Tipy na párování vína s jídlem

K rybám se hodí spíše bílá vína, čím tučnější ryba, tím vyšší kyselinku víno může mít. Červená masa...

Číst dál...

Přihlášení

O nás

Kdo jsme?

Jsme otec se synem, pro které je víno prací a koníčkem zároveň. Oba máme vinařské vzdělání a naše poznatky se snažíme promítnout do našich vín. Výsledkem je čistý přírodní produkt, který je lahodný a zdravý.

Čím se lišíme?

Námi prodávaná vína vyžadují zvláštní péči v podobě chladu a nepříliš dlouhého skladování. Odmění se Vám skvělou chutí, ve které se odráží hrozen a péče o něj. Jsou to vína na každodenní pití, k večeři pro lepší trávení a chuťové snoubení nebo jen tak pro dobrou náladu a odpočinek po práci.

Jaká je naše záruka kvality?

Všechna vína můžete před nákupem zdarma ochutnat a také vrátit či vyměnit. Vína se díky malému obsahu síry rychle vyvíjejí, často kontrolujeme jejich kvalitu (degustujeme:)) a snažíme se je prodávat, když jsou "na vrcholu" a budou pro vás nejlahodnější.

Proč byste měli přijít za námi?

Protože se těšíme na každého, kdo dokáže ocenit jedinečnost, ukrytou v námi prodávaných vínech. Protože za podobnou cenu neseženete srovnatelně kvalitní víno, které vám nejen bude chutnat, ale bude vám po něm skvěle i ráno. :) 

20160323 142412

V posledních letech se stále více mluví o zdravém stravování. Pokud budeme brát víno jako nápoj, velmi vhodný k snoubení s pokrmem, můžeme jej chápat jako potravinu. Pokud tedy budeme chtít konzumovat co nejzdravější potraviny, měli bychom takto uvažovat i o víně, potažmo révě vinné, ze které tento lahodný nápoj vzniká. Záměrně nepíši „vyrábí“, protože víno je jediným opravdu přírodním alkoholickým nápojem, který dokáže vzniknout bez zásahu člověka, jen s pomocí souhry okolností. Hlavním úkolem by mělo být vypěstovat co nejzdravější hrozen bez rezidují pesticidů a plísní. V dnešní době, kdy jsou vinice z minulosti oslabeny používáním syntetických látek, toto není jednoduchý úkol. Jednou z cest, jak dosáhnout zdravých hroznů, je pěstování PIWI odrůd („pilzwiderstandsfahige“). Tyto interspecifické odrůdy vynikají odolností proti houbovým chorobám. Hojně se začínají vysazovat v ekologicky obhospodařovaných vinicích. 

Jižní Morava a částečně Čechy jsou doslova protkané jedinečnými vinicemi, které v sobě mají již mnohokrát zmiňované terroir, který bychom měli nechat vyniknout a ne je skrývat za technologiemi, které způsobují částečnou uniformitu vín. Tyto technologie často používáme, když nemáme zdravý hrozen, který je tedy stěžejní, ve vztahu k perfektnímu vínu. PIWI odrůdy by měly hrát hlavní roli při ekologickém pěstování révy vinné. Pro sommeliéry a vinaře je často těžké přesvědčit konzumenty, že tyto novodobé „bio odrůdy“ jsou opravdu plnohodnotné odrůdy, ze kterých vznikají krásná přírodní vína.

My vám taková vína nabízíme ať už z klasických odrůd nebo z PIWI odrůd. Těšíme se, že příjdete k nám do sklepa ochutnat a vyberete si vína, které Vám budou dělat každodenní radost.